« Studeni 2017 »

Veliko finale projekta AKTIVO
Autor: Karlo Kobaš, 13. 7. 2017.

Dočekali smo i veliko finale projekta AKTIVO koji je trajao gotovo cijelu školsku godinu. Naime, u projektu je uz našu školu sudjelovala i Srednja škola Dalj, a sve to koordinirala je Udruga za rad s mladima Breza s kojom naša škola ostvaruje dugogodišnju uspješnu suradnju.

U projektu je sudjelovalo 60-ak mladih te nekoliko profesora i voditelja projekta.  Mladi su sudjelovali u multimedijskim, DJ i dramskim radionicama, a temeljna misao projekta bila je razvijanje njihove kreativnosti i njihovih sposobnosti, ali i stalno ukazivanje na važnost socijalizacije koja u suvremenom svijetu jako često dolazi u pitanje. Ovim projektom nastojalo se prikazati da i suvremeni mediji i alati mogu biti kvalitetan način socijalizacije među mladima.

Učenici Srednje škole Dalj i naše škole jednom tjedno imali su odvojene radionice, a u završnom dijelu učenici naše škole posjetili su učenike Srednje škole Dalj, a nekoliko dana kasnije i oni su posjetili nas. Izašli smo iz škole na ulice prekrasne Tvrđe i svima zainteresiranima pokazali plodova svoga višemjesečnoga rada.

Važnost ovoga projekta prepoznalo je i  Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku te Ministarstvo znanosti i obrazovanja, koji su financijski bitno olakšali realizaciju istog. Budući da se dobar dio projekta temeljio na mulitmedijskim ostvarajima, na sljedećem linku možete pogledati video koji je proizašao iz projekta: http://youtu.be/hOZUdR_5Qds

Fotografije: Mario Miloloža