« Srpanj 2021 »

Ukupno: 202431

Simulacija izbora: Neka se glas maturanata čuje

Svi maturantski razredi naše škole, pod mentorstvom profesora Politike i gospodarstva Zvonimira Paraća, nedavno su u svojim razredima realizirali simulaciju izbora. Nastavno na svladano školsko gradivo uslijedio je i praktični dio - učenici su se sami podijelili i odabrali predsjednike svojih stranaka, osmislili programe, plakate i cjelokupni marketing, hrabro se bacili u kampanju, a neki su na kraju i pobijedili pokazavši izvrstan organizacijski, kreativni i retorički potencijal. U videozapisu (ovdje) koji je montirao Tin Gjurčević (4.e) pogledajte simulaciju 4.e razreda u kojem je vidljiva cijela procedura provođenja stranačkih izbora (čestitamo na pobjedi Alenu Benešu), a na kraju videozapisa možete vidjeti i izborne plakate svih razrednih stranaka. Bio je to izvrstan rad u kojem su se učenici zabavili, upoznali sebe i druge, razvijali svoju kreativnost, ali i pokazali svoje debatne sposobnosti, kao i kvalitetu aktivnoga slušanja i procjenjivanja logičnosti, praktičnosti i uvjerljivosti izrečenoga. Jedan od ciljeva simulacije bio je osposobiti mlade glasače, ali i dati im na znanje da je i njihov glas itekako važan.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 8. 4. 2021.