« Svibanj 2024 »

Maskenbalsko ludilo u III. gimbi

25. veljače naša škola bila je vrelo maskenbalske kreativnosti, a to je rezultiralo odličnom zabavom, gromoglasnim pljeskovima, urnebesnim smijehom i teškim odlukama. Bilo je tu prikaza Afrike na osječki način, puno plesa, prikaza aktualnih situacija u državi i školi, uprizorenja književnih djela, odlične klasične glazbe, bećaraca, zabavne glazbe, staračkih domova itd. Ocjenjivački sud sastavljen od profesora nije imao nimalo lagan zadatak pa su u konačnici odlučili da su sljedeći razredi pobjednici: 1.f, 2.a, 2.b, 2.c (dijele prvo mjesto), 3.b, 3.c (dijele prvo mjesto) i 4.a. Pobjeda im je omogućila pet dana bez usmenih provjera znanja. Drugoplasirani razredi osvojili su tri dana, a trećeplasirani dva dana bez usmenih provjera znanja. Dvije individualne maske posebno su impresionirale ocjenjivački sud pa su i oni nagrađeni s pet dana bez usmenih provjera znanja: Ema Miščević (3.c) kao Josipa Lisac i Patrik Vodeničar (4.d) kao profesor Parać. Program u maloj smjeni vodile su Petra Jurković i Ana Ivanković (2.d), a u velikoj smjeni Karlo Raštegorac (3.e) i Matija Pavičić (4.e). Ovi iskusni voditeljski parovi pobrinuli su se za veselu atmosferu dok su razredi iščekivali odluku profesora, a priča se da su pokušali iznudili da nagrada od pet dana postane nagrada od mjesec dana, no profesori su pokazali čvrst stav. Pohvala svima koji su sudjelovali i čestitke svim nagrađenima. Fotografije pogledajte ovdje.

objavio: Marko Husar   datum: 1. 3. 2020.