Večer matematike u Osijeku 4. prosinca 2014.

„Večer matematike“ je manifestacija koju je iniciralo Hrvatsko matematičko društvo, a održava se drugu godinu zaredom na nekoliko mjesta u Republici Hrvatskoj. Sastoji se od skupa interaktivnih radionica i predavanja koja potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zanimljivim aktivnostima otkriva često zaboravljenu zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi, te dokazuje da matematičke probleme svakodnevno svi uspješno rješavamo iako toga nismo niti svjesni.

Udruga matematičara Osijek u suradnji s Odjelom za matematiku Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i III. gimnazijom Osijek  pripremila je program koji će se održati 4. prosinca 2014. s početkom u 17:30 sati u III. gimnaziji, Kamila Firingera 14, Osijek.

Ovim putem pozivamo sve srednjoškolce, studente, nastavnike, one koje vole matematiku i one koji će je zavoljeti, da dođu i sudjeluju u nekoj od 19 radionica ili predavanja. Zainteresirarani se trebaju prijaviti za sudjelovanje najkasnije do petka 21. studenoga 2014. putem e-maila: vecer.matematike2014@gmail.com. U e-mailu treba navesti broj i naziv radionice/predavanja na kojem žele sudjelovati. U slučaju većeg odaziva od mogućnosti prostora, prednost će imati oni učenici koji se budu prijavili ranije, a ostali obaviješteni na vrijeme kako bi mogli izabrati neku drugu.

Nakon radionica održat ćemo  kviz „Najslabija karika“ za učenike 3. i 4. razreda s početkom u 19:15 sati. Natjecatelji se trebaju javiti na navedeni mail ili svom nastavniku matematike. Pobjednik će biti simbolično nagrađen.

Svi zainteresirani slobodno, bez prethodne prijave, mogu svratiti do matematičkih gatara i matemađioničara u učionici u prizemlju škole tijekom cijelog vremena trajanja manifestacije.

Popis radionica za koje je potrebna prijava nalazi se u privitku.

Priloženi dokumenti:
Raspored_odrzavanja_radionica.pdf (556.03 KB)

objavio: Aleksandra Floreani   datum: 4. 11. 2014.