« Listopad 2017 »

Testiranje inteligencije u našoj školi
Autor: Karlo Kobaš, 26. 4. 2017.

Hrvatska Mensa, udruga visoko inteligentnih osoba, 22. travnja 2017. godine organizirala je u Osijeku testiranje inteligencije, što je rezultiralo brojnim pristupnicima s područja Slavonije i Baranje. Nikica Torbica, bivši učenik i zaposlenik naše škole, koji je ujedno i član spomenute udruge, inicirao je da testiranje bude održano upravo u našoj školi. Testiranju inteligencije mogli su pristupiti svi stariji od 14 godina te je to ponukalo preko 60 pristupnika među kojima su bili i naši učenici i njihovi roditelji, zaposlenici škole te ostali željni spoznaje o vlastitim dosezima.

Hrvatska Mensa udruga je čija je središnjica u Zagrebu, a ove godine obilježava 20 godina uspješnog djelovanja na području Republike Hrvatske. Krovna središnjica Mense nalazi se u Engleskoj, a ista ove godine obilježava 70. rođendan. Jasna Škiljan, predsjednica udruge, istaknula je da članovi Hrvatske Mense s ponosom ističu svoje godine te pripadnost znatno starijoj krovnoj organizaciji.

Testiranje inteligencije na našem području Hrvatska Mensa organizira  u prosjeku svaku drugu godinu, a predsjednica Škiljan istaknula je da bi bila izuzetno zadovoljna kada bi se u dogledno vrijeme i u Osijeku otvorila nova hrvatska podružnica koja bi pokrivala područje Slavonije i Baranje, te u šali dodala da je možda među testiranim pristupnicama upravo osoba koja bi mogla pokazati takvu inicijativu. U Zagrebu se testiranja održavaju u prosjeku jednom mjesečno, a godišnja članarina iznosi simboličnih 150 kuna.

Sve podatke o daljnjim testiranjima i druge obavijesti možete pronaći na www.mensa.hr.