,,Tragovi'' - izložba slika profesorice Lane Ključarić

14. rujna 2017. godine s početkom u 19 sati u osječkom Muzeju likovnih umjetnosti otvorena je izložba pod nazivom TRAGOVI. Riječ je o izložbi Lane Ključarić, naše drage profesorice likovne kulture. Na samom otvorenju podržao ju je velik broj prijatelja, kolega, suradnika, rodbine, a potrebu dolaska osjetili su i brojni profesoričini bivši učenici te učenici drugih razreda kojima predaje u našoj školi.

Autorica je na izložbi prikazala nove i autentične radove – ciklus crteža različitih formata koji su u samom postavljanju povezani u veće plohe/kompozicije u kojima se umjetnica koristila tintom na papiru. Atmosfera na samom otvorenju bila je svečana, ali i više nego prijateljska te puna podrške i pohvala usmjerenih autorici Lani Ključarić. Nekolicina njezinih učenika u znak pažnje kupila je majice s logom njezina imena te nazivom izložbe.

Dan kasnije učenici četvrtih razreda i profesori posjetili su izložbu na kojoj ih je dočekala profesorica Ključarić osobno. Bio je to susret u nešto opuštenijoj atmosferi. Autorica je na samom početku posjetiteljima dala vremena da u miru razgledaju izložene primjerke kako bi stekli osobni dojam. Nakon toga uslijedila su brojna pitanja učenika na koja je profesorica strpljivo davala odgovore. Učenici su se upoznali s načinom kako nastaje jedno takvo umjetničko djelo, gdje je autorica pronalazila nadahnuće, na koje je probleme nailazila, koliko je vremena utrošila u sve to te da umjetnost kreće od čovjekove potrebe za iznošenjem vlastitih  osjećaja i misli.

Ovom prilikom čestitamo dragoj profesorici Ključarić i želimo joj još jako puno izložbi na koje ćemo se uvijek rado odazvati.

Više fotografija na: https://www.facebook.com/pg/3gmos/photos/?tab=album&album_id=819787838192343

Tekst: Lina Medvedec, 2.c

Ana Medvedec, 2.c

Fotografije: Inja Pavlić, 4.b

Vedran Ristić, prof.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 16. 9. 2017.