Herbarij

Ljeto je uistinu brzo prošlo i već na samom početku školske godine postajemo okupirani  domaćim zadaćama , lektirama i testovima. No, da ne bi bilo sve tako mračno, učenici naše škole odlučili su iskoristiti lijepo vrijeme i organizirali terensku nastavu.

Za one koji još  nisu čuli, znanstvenici diljem svijeta posvetili su upravo  ovu godinu održivom razvoju i očuvanju jedinog mjesta dostupnog čovjeku za život-Zemlji.  Prema nekim izračunima, na Zemlji postoji  preko 300 000 vrsta biljaka, a veliku varijabilnost vrsta pronalazimo i na području Republike Hrvatske.  Svjesna tih činjenica, nekolicina učenika odlučila je napraviti herbarij i malo više se  zadubiti u ljepote botanike. Dok druga djeca pamte 12 generacija pokemona, mi se brinemo za stvarna živa bića.

Zadatak je bio taj da se za vrijeme ljetnih praznika sakupe raznovrsne biljke pa su se svi revno bacili na posao. Vrijedniji učenici sakupili su i na moru neke primorske biljke i proširili već pozajmašnu  kolekciju. Izrada herbarija uistinu može biti zabavna, a sve što vam treba su stare novine, nekoliko A4 bijelih papira, selotejp i škare te strpljenje, dobra volja i Google za traženje latinskih naziva. A uz još malo truda, rezultati mogu biti odlični!

Štajdohar

objavio: Kristina Štajdohar   datum: 23. 9. 2012.