Naš ,,Mali princ'' osvojio prvo mjesto!

Naša škola osvojila je 1. mjesto (Nagrada publike) na nedavnom CarNet-ovom natjecanju ,,Kamera, ton, e-lektira'' za videonajave lektirnih djela, a predstavila se videonajavom romana ,,Mali princ''. Ovom prilikom želimo zahvaliti i svima vama koji ste nam udijelili lajk za našu videonajavu te je samim time ova nagrada djelomično i vaša zasluga.
Važno je napomenuti da se na natjecanje prijavilo čak 178 osnovnih i srednjih škola, a predselekciju prošlo ih je svega 77. U jakoj konkurenciji srednjih škola naš je ,,Mali princ'' zasjeo na tron osvojivši prvo mjesto te vrijedne nagrade koje će pomoći dodatnom opremanju škole (kindle za čitanje, kamera i interaktivna ploča).
Učenici koji su sudjelovali u izradi pokazali su izuzetno visoku razinu samostalnosti i kreativnosti te izvrsnu komunikativnost i organizacijske sposobnosti. U realizaciji su sudjelovali sljedeći učenici: scenarij i režija: Nika Januš (1.c); izrada animacija: Laura Azenić (1.c); gluma i sinkronizacija: Ivan Konjik (1.c), Dorian Jumić (1.c), Mirta Doboš (1.c), Tin Šimunović (1.c), Fabijan Medved (1.c), Jakov Šušnjara (1.c); kamera i montaža: Marin Rašić (4.a); savjetodavno: Karla Kulić.
Učenici Nika Januš i Marin Rašić te njihov mentor profesor Karlo Kobaš gostovali su na Osječkoj televiziji u emisiji ,,Znam što gledam'' kod voditelja Saše Drinića i detaljnije progovorili o tome kakav je bio tijek događaja od ideje do nagrade. Pogledajte emisiju i videonajavu koje se nalaze ovdje.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 9. 11. 2021.