U Poljsku u prosincu!

Helena Floreani (3.b) i Sara Banjeglav (3.c), na poticaj profesorice Kristine Ibrahimović, 8. su studenog u Zagrebu sudjelovale na državnoj razini na interdisciplinarnom kvizu Trimarium. Riječ je o kvizu na kojem se natjecatelji natječu u znanjima s područja geografije, povijesti, politike i gospodarstva. Spomenute su učenice pokazale odlično vladanje svim navedenim područjima, a Helena Floreani prošla je i na međunarodnu razinu. Međunarodno natjecanje održat će se u Poljskoj u prosincu ove godine. Posebno s ponosom želimo naglasiti da je Helena Floreani jedna od samo troje učenika iz Hrvatske koji će sudjelovati na natjecanju u Poljskoj. Čestitamo objema učenicama jer su dostojno predstavile školu, a Heleni želimo puno uspjeha na međunarodnoj razini.
Više o spomenutom natjecanju pročitajte u nastavku: Projekt Trimarium simulacijska je igra velikog formata koja služi kao alat za podršku suradnji u formatu Tri mora i obuhvaća sedam zemalja. Namijenjen je sudionicima iz: Bugarske, Hrvatske, Poljske, Rumunjske, Slovačke, Slovenije i Mađarske. Njegov je cilj popularizirati Inicijativu tri mora u svih sedam zemalja putem međunarodnog online kviza znanja namijenjenog mladima, studentima i stvarateljima javnog mnijenja te kroz niz natjecanja u inovativnoj poljskoj strateškoj igri Intermarium.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 10. 11. 2021.