Veliko priznanje: Naša škola u Pasch (DSD) mreži

13. listopada 2021. godine naša škola dobila je veliko priznanje. Toga dana u predivnom predvorju naše škole održano je svečano uručenje plakete kojom je naša škola uvrštena u mrežu tzv. PASCH škola. Riječ je o sustavu škola koje provode nastavu DSD-a (Deutsches Sprachdiplom) koju je kod nas pokrenuo profesor Drago Grgić, a trenutno je provodi profesor Tomislav Hajduković. Svečanu plaketu uručio je veleposlanik SR Njemačke Robert Klinke u prisutnosti dožupana Ivana Miletića i pročelnice Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Mirande Glavaš-Kul. Ravnatelj škole Dražen Jakopović zahvalio je veleposlaniku na iskazanoj časti, a na dodjeli su bili i voditeljica smjene Lidija Neznanović, pedagoginja Kristina Lovković, profesori Kerstin Friedrich, Drago Grgić, Tomislav Hajduković te svi učenici koji pohađaju nastavu DSD-a. Posebno svečan bio je trenutak kada je veleposlanik podijelio diplome učenicima koji su uspješno položili ispit na prošlome roku. Veleposlavnik Klinke naglasio je da je oduševljen organizacijom nastave DSD-a u našoj školi, tim više jer je prolaznost naših učenika 100%. Naglasio je da je to kolosalan uspjeh. Pogledajte fotografije ovdje kako bi dojam bio potpuniji.

Također, hvala Marinu Rašiću (4.a) na kolosalnim fotografijama!

objavio: Karlo Kobaš   datum: 31. 10. 2021.