Kutijica podrške: soliDARnost

Uspješno smo realizirali humanitarnu akciju ,,Kutijica podrške: soliDARnost'' u kojoj smo učenicima Gimnazije Sisak dali na znanje da nisu sami u situaciji nakon razornih potresa. Važno je naglasiti da smo bili dio velikoga projekta u kojem je sudjelovalo jedanaest škola iz različitih dijelova Republike Hrvatske. Naši su učenici sami izrađivali kutijice u koje su umetnuli simbolične poklone i poruke podrške svojim vršnjacima iz Gimnazije Sisak.
Bila je to jako dobra životna škola i za naše učenike, ali i profesore, jer su shvatili da ponekad i malen angažman može nekome značiti jako puno.
Nakon što su učenici izradili kutijice podrške, izaslanstvo škole, predvođeno ravnateljem Draženom Jakopovićem, profesoricom Kristinom Ibrahimović, inicijatoricom projekta na razini škole, i profesoricom Dijanom Šokčić, uputilo se u Gimnaziju Sisak. Tamo su ih dočekali ljubazni predstavnici škole i predstavnici učenika te je uslijedila primopredaja kutijica, ali i zanimljivo druženje. Sudeći po reakcijama naših profesorica i ravnatelja, naša gesta uistinu ih je ganula i to nam svakako može biti poticaj za daljnje humanitarno djelovanje.
Pogledajte kratak izvještajni video ovdje u kojem ćete vidjeti kako je sve krenulo, od ideje do same realizacije. Neki razredi toliko su bili zaokupljeni izradom kutijica da su se zaboravili fotografirati, no to nimalo ne umanjuje ljepotu njihove geste.
Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj humanitarnoj akciji te firmi Bonavia design koja je donirala kartone za izradu kutijica podrške.

objavio: Karlo Kobaš   datum: 31. 3. 2021.